zaterdag 13 april 2024 Kees Timmerman

Zaterdag 13 april organiseerde de Historische Vereniging Roon de laatste Ronermiddag van het seizoen. Zoals gebruikelijk in de maand april werd er aandacht besteed aan de Tweede Wereldoorlog. Dit keer vertelde Kees Timmerman over de vergeten geschiedenis aan de rand van het Fochtelooërveen. Hier waren de kampen Ybenheer en Oranje gevestigd. Kees vertelt zijn verhalen zeer boeiend en toonde hierbij foto’s van o.a. documenten uit die tijd, plattegronden van het gebied en mensen die er gedwongen moesten werken en wonen maar ook van de Zuid-Molukse KNIL-militairen die na de oorlog op dienstbevel met hun gezinnen naar Nederland waren gekomen. Ondanks het mooie weer mochten we toch weer heel wat mensen verwelkomen op deze interessante middag.

Het nieuwe seizoen zal gestart worden op 5 oktober met het optreden van dhr. T. Boersma met zijn programma “Macht en pracht van de Groninger boeren”.